POČETNA SAVETOVANJA PROPISI SOFTVER NARUČIVANJE CENOVNIK KONTAKT LINKOVI

ZAŠTITA OD ZARAZNE BOLESTI

Virus

Popunjeni svi kapaciteti kovid bolnica u Beogradu

 

Beograd, 10. jul 2020.

 

Ministar zdravlja u Vladi Republike Srbije Zlatibor Lončar saopštio je danas da su kapaciteti kovid bolnica u Beogradu popunjeni, tako da je noćas više desetina pacijenata zbrinuto u bolnicama u Požarevcu, Smederevu i Mladenovcu.

Lončar je, nakon sastanka sa direktorima kovid bolnica, istakao da se radi sve kako bi se pronašli novi kapaciteti, i upozorio na to da će, ako se nastavi sa ovolikim brojem zaraženih, zdravstveni sistem biti u problemu.

On je naveo i da će bolnica u Šapcu primati više kovid pacijenata, kao i da će bolnica u Čačku ući u kovid sistem.

Prema njegovim rečima, deo pacijenata iz bolnice u Čačku koji nisu kovid pozitivni biće danas prebačen na VMA, koji, zajedno sa Kliničkim centrom Srbije, radi kao urgentni centar.

Ministar je pozvao građane na jedinstvo i poštovanje mera kako bi zdravstveni sistem mogao da izdrži i svakom pruži adekvatnu pomoć.

Danas je u Novom Pazaru najteži dan jer je tokom noći preminulo deset pacijenata, koji su se javili kasno i u teškom stanju, saopštio je on i objasnio da je reč o starijim pacijentima, koji su imali neke hronične bolesti.

On je dodao da je u tom gradu situacija ozbiljna, ali pod kontrolom, najavivši da će iz bolnice u toku dana biti otpušteno 35 pacijenata, ali će im samo iz Sjenice stići još 19.

Krajnje je ozbiljna situacija kada imate deset umrlih i pored svih mera koje smo preduzeli. Nismo svemoćni i građani moraju da znaju da sve može da se izbegne promenom ponašanja, poručio je Lončar.

Ministar je naglasio da su zdravstveni radnici požrtvovani i da se maksimalno bore, i apelovao na građane da ih podrže, jer je sada neophodno jedinstvo kako bismo se izborili sa koronavirusom.

 

https://www.srbija.gov.rs/vest/477468/popunjeni-svi-kapaciteti-kovid-bolnica-u-beogradu.php

INTERMEX ONLINE
KLIKNITE da se ulogujete!

ISPROBAJTE BESPLATNO!


ARHIVA VESTI

Sankt Peterburg se od 30. oktobra zatvara na sedam dana

KALKULATORI KAMATA
Izračunajte kamatu
VISOKA ŠKOLA ZA PREDUZETNIŠTVO – EKONOMIJA – MENADŽMENT - BEZBEDNOST

ONLINE TEHNIČKA PODRŠKA
INTERMEX NEWSLETTER

Propisi i teme iz oblasti prava - mailing listaUkoliko želite da budete redovno obaveštavani o aktuelnim propisima, temama iz oblasti prava, novim izdanjima i proizvodima Intermexa prijavite se na mailing listu.

Vaša email adresa:

Prijava Odjava  
PROPISI NA ENGLESKOM

Tekstovi važećih zakona
na engleskom jeziku

PRAVNI INFORMATOR

Pročitajte u NOVOM
broju Pravnog informatora

za decembar 2022.

KULTURNO NASLEĐE

Zakon o kulturnom nasleđu


KULTURA

Šest crkava proglašeno za spomenike kulture


KULTURA

Predstavljanje Srbije – Na Bijenalu arhitekture u Veneciji - Izabran predstavnik Srbije


KULTURA

Otvoreno arheološko nalazište "Medijana" u Nišu


KULTURA

Na Bijenalu dizajna u Londonu Srbiju predstavlja "Projekat 134, Sveta geometrija"


SUDSKA PRAKSA – UPRAVNO PRAVO

Zaštita konkurencije – Stranka u upravnom postupku


ENERGETIKA

Srbija može da računa da će trećinu svojih potreba za gasom zadovoljavati iz Azerbejdžana


SUDSKA PRAKSA – PRIVREDNO

Povreda ugovornih obaveza


TRGOVINA

Trgovinska razmena Srbije i NR Kine u 2022. premašila pet milijardi evra



RADNO PRAVO

Pravo na otpremninu – Neke dileme


PARNIČNI POSTUPAK

Žalba


VEŠTAČENJE

Posledice povrede ekstremiteta


BRIGA O SELU

Bespovratnim sredstvima države u 2022. godini - kupljeno 980 seoskih kuća sa okućnicom


MIGRACIJE

Nastavak dobre prakse dostojnog odnosa prema izbeglicama iz svih delova sveta


BILI SMO PRISUTNI

Savetovanja na kojima smo učestvovali
kao generalni pokrovitelj ili sponzor
(izaberite godinu)